ארטרוסקופיה ברך החלמה

ניתוח ארטרוסקופיה בברך – יתרונות והחלמה

ניתוח ארטרוסקופיה בברך (Knee Arthroscopy), הוא ניתוח זעיר פולשני המשמש לאבחון ולטיפול בפציעות וחבלות במפרק הברך. פרוצדורה רפואית זו מומלצת במקרים מסוימים על יד אורתופדים מומחים על מנת להעניק פתרון קליני לנזקים שונים בברך, אשר הנפוצות שבהם כוללים נזקי סחוס, קרעים ברצועות הברך או פגיעת מיניסקוס. כאשר ניגשים לשקול את ביצוע ההליך יש להתייעץ עם אורתופד מומחה על דרכי הטיפול המומלצות, להיוודע ליתרונות ולתהליך ההחלמה הצפוי מניתוח זה.

ניתוח ארטרוסקופיה בברך – מטרות וסיבות

ניתוח ארטרוסקופיה משמש לאבחון ולטיפול בחבלות שונות בברך, ביניהן קרע מיניסקוס, נזקי סחוס, דלקות וקרע רצועות מפרק הברך. הניתוח מבוצע על ידי החדרת צינורית באמצעות חתכים זעירים למפרק הברך. צינורית זו מאפשרת התבוננות לתוך מפרק הברך באמצעות סיב אופטי. הליך זה משמש הן לאבחון והן לטיפול בבעיה, ומאפשר מניעת נזקים וסיבוכים אפשריים בעתיד.

כיצד מתבצע ההליך?

הליך ארטרוסקופיה מתבצע תוך הרדמה מקומית או כללית, בהתאם לשיקולם של הרופא המנתח והרופא המרדים, כמו גם בהתאם למצבו ולהעדפתו האישית של המטופל. משך זמן הניתוח משתנה בהתאם לפעולה הניתוחית, אך לרוב נמשך בין חצי שעה ועד שלוש שעות לכל היותר. הניתוח מתבצע באמצעות החדרת סיב אופטי דרך חתכים קטנים בקדמת הברך, משני עברי הפיקה. באמצעות כך יכול הרופא לאבחן את הבעיה ולראות את כל חלקי המפרק על גבי מסך חיצוני. לאחר האבחון לעיתים מבוצעים חתכים זעירים נוספים והחדרת כלי ניתוח זעירים, המשמשים את הרופא המנתח לביצוע כל הפעולות הנדרשות – חיתוך רקמות, שיוף או הסרת חלקי עצם, תפירת רקמות ועוד. ניתוח ארטרוסקופיה נחשב לבטוח ובעל סיכוי נמוך ביותר לסיבוכים.

ארטרוסקופיה ברך החלמה

ארטרוסקופיה בברך – יתרונות

היתרונות לביצוע ארטרוסקופיה בברך, היות ומדובר בניתוח זעיר פולשני, הם רבים וביניהם:

  • הימנעות מניתוח פתוח ופתיחת המפרק
  • הפחתת הנזקים לרקמות מסביב
  • הפחתת סיבוכים
  • הפחתת משך זמן ההחלמה וחזרה מהירה לתפקוד
  • רמת ביצוע, דיוק ושיעורי הצלחה גבוהים

ארטרוסקופיה בברך – החלמה

לאחר ניתוח ארטרוסקופיה בברך החלמה לרוב קלה ומהירה ביחס לניתוח פתוח. בימים שלאחר הניתוח לרוב ישנם כאבים ונפיחות באזור הניתוח. לאחר הטיפול הראשוני, ארטרוסקופיה ברך החלמה משלבת לרוב גם הליך שיקומי באמצעות פיזיותרפיה שעלולה לקחת מספר חודשים, בהתאם למצב האישי, לפעולה הניתוחית שבוצעה ולבעיה שטופלה.   

זקוקים לאבחון וטיפול רפואי של אורתופד מומחה המתמחה בכירורגיה אורתופדית?

ד”ר תבור חובב – אורתופד מומחה ומנהל היחידה לניתוח ארטרוסקופיה ופציעות ספורט בבית החולים קפלן – הנו מומחה בכירורגיה אורתופדית, בניתוחי ארטרוסקופיה וטיפול בפציעות ספורט שונות:

  • טיפול בספורטאים חובבים ומקצוענים במגוון קבוצות ספורט כולל הליגות הבכירות בישראל.
  • התאמה אישית תוך התחשבות ברמת הפעילות והרצון לחזור לרמת הפעילות טרם הפציעה.
  • שקיפות מלאה, הנגשת המידע ומתן הסברים מהימנים ואמינים על הליך הטיפול והשיקום.
  • שירות אמין, מדויק ומקצועי, תוך יצירת קשר אישי, זמינות מלאה ומתן מענה מהיר לכל שאלה.

אנו עובדים בהסדר עם קופות החולים: כללית, מכבי ומאוחדת, ועם חברות הביטוח: הפניקס והראל.

למידע נוסף ולקביעת תורים – השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם, או צרו קשר עם המרפאות בטלפון: רחובות – 08-9702314, תל אביב – 073-3300100 או בדוא”ל: drtavorh@gmail.com.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

דילוג לתוכן