ניתוח כתף ארטרוסקופיה

ניתוח ארטרוסקופיה כתף

 

ניתוח ארטרוסקופיה כתף החליף באופן הדרגתי את הניתוחים בגישה הפתוחה, וכיום נעזרים בשיטה זו בקשת רחבה של התערבויות הנדרשות לתיקון ושחזור רקמות, ניתוחים לייצוב הכתף ותיקון פריקות של הכתף. את הניתוחים מבצעים מומחים לכירורגיה אורתופדית, כמו ד”ר תבור חובב, אשר ביצעו התמחות על בתחומי פגיעות מפרקים, החלפות מפרקים וארתרוסקופיה, ועוסקים בתחום מזה שנים רבות.

מה זה בכלל ארתרוסקופיה?

 

ארתרוסקופיה היא שיטת ניתוחית זעיר פולשנית, כלומר מבוצעת דרך חתכים מזעריים. הניתוח מבוצע בעזרת החדרת סיב אופטי ייעודי, אותו מחדירים דרך חתך זעיר למפרק בעזרתו ניתן לאבחן פגיעות שונות במפרק. בנוסף,  תוך שימוש בכלי ניתוח  זעירים יעודיים ניתן לטפל בהתאם.

המילה “ארתרוסקופיה” ניתנת לתרגום בעברית כ- “התבוננות במפרק”.  “ארתרו”-מפרק, “סקופיה”- מצלמה, סיב אופטי.  התמונה של המפרק מוצגת על מסך בחדר הניתוחים כאשר המנתח שולט בתנועת הסיב האופטי ויכול לכוונו אל האזורים הרלוונטיים. במידה ומאותרות פגיעות והדבר אפשרי ונחוץ, המנתח גם יכול באותה עת לבצע התערבויות שונות לטיפול בנזקים, וזאת כאמור ללא ביצוע פתיחה גדולה ועם מינימום נזקים.

 

למעשה, השימוש בשיטת הארתרוסקופיה הינו נפוץ מאוד בתתי תחומים שונים של האורתופדיה, לרבות לאבחון וטיפול במפרק הברך, הירך, הכתף ובכפות הידיים. בכל הקשור לכתף,  כיום קשה לדמיין את תחום ניתוחי הכתף ללא ארתרוסקופיה, המשמשת כאמור לקשת רחבה של פעולות אבחוניות וניתוחית. מכיוון שמדובר בגישה זעיר פולשנית הכרוכה בביצוע חתכים קטנים, המטופל סובל מפחות כאבים ודלקות בעקבות ההתערבות, דבר התורם גם להחלמה מהירה יותר עם יכולת לשוב לפעילות מלאה תוך זמן קצר יותר.

ואולם, חשוב לציין כי בניתוחי כתף מסוימים, למרות תרומתה של הארתרוסקופיה, עדיין נדרשת תקופת החלמה ממושכת הכרוכה בטיפולי שיקום ובעיקר פיזיותרפיה. בנוסף, בהשוואה לגישה הפתוחה הקלאסית, ניתוחים ארתרוסקופים מפחיתים את הסיכון לפגיעות בלתי רצויות בשרירים, בכלי הדם ובעצבים, ולרשות המנתח עומדים כלים יותר מדויקים לצורך ההתערבות עצמה והאבחון בכלל.

 

מומחיות בניתוחים ארתרוסקופיים

 

לצד האמור לעיל, יש להדגיש כי ניתוחים ארתרוסקופיים מחייבים רמה גבוהה במיוחד של מיומנות, הנרכשת לאחר  שנים של התמחות, השתלמויות וניסיון רב בפועל. בכישורים אלו מחזיק ד”ר תבור חובב, המשמש כמנהל היחידה לניתוחי ארתרוסקופיה ופציעות ספורט במרכז הרפואי קפלן.

לפרטים נוספים על ניתוח כתף ארטרוסקופיה ויתרונות הגישה, ולקביעת פגישת ייעוץ עם ד”ר תבור חובב, התקשרו לטלפונים 073-3300100או 08-9702314.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

דילוג לתוכן